
Oprogramowanie FRAKTAL SAD ++ służy do tworzenia dokumentów SAD. W programie przygotowywane są dokumenty SAD (wydruki i pliki XML dla systemu Celina) oraz komunikaty IE15 (rozpoczęcie procedury tranzytu w systemie NCTS) i IE515 (rozpoczęcie procedury wywozu w systemie ECS).
Program jest zaprojektowany zgodnie z najnowszymi wymaganiami. FRAKTAL SAD++ jest wygodny w obsłudze, ma przyjazny wizualnie interfejs oraz posiada wiele funkcji ułatwiających pracę:
- szybkie tworzenie dokumentów[...]
Aplikacja FRAKTAL ECS++ zarządza obiegiem informacji pomiędzy podmiotem prowadzącym procedurę wywozu a administracją celną. FRAKTAL ECS ++ obsługuje komunikaty tworzone przez użytkownika oraz administrację celną. Komunikaty ECS są tworzone, podpisywane elektronicznie, wysyłane, odbierane, wczytywane, przechowywane, porządkowane i przygotowywane do archiwizacji na odpowiednich nośnikach danych. W programie przechowywane są komunikaty dotyczące poszczególnych spraw uporządkowane wg[...]
Program NCTS ++ służy do współpracy z system NCTS (New Computerised Transit System) i wspomaga firmy w obsłudze tranzytów. Jego podstawowym zadaniem jest zarządzanie obiegiem informacji pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w procesie tranzytu towarów a administracja celną. Program ułatwia obsługę tranzytów zarówno w przypadku firm prowadzących procedurę tranzytu we własnym imieniu (importerzy, eksporterzy), jaki i agencji celnych, firm spedycyjnych.
NCTS ++ pozwala na przygotowywanie,[...]
Program Intrastat ++ służy do przygotowywania deklaracji INTRASTAT (także deklaracji korygujących) w imporcie i eksporcie. Deklaracje są drukowane oraz wysyłane przez internet do systemu informatycznego CELINA. Program jest przeznaczony dla podmiotów zobowiązanych do składania takich deklaracji we własnym imieniu oraz dla ich przedstawicieli (agencji celnych, biur rachunkowych).
Funkcje programu:
+ tworzenie deklaracji intrastat
+ tworzenie informacji podsumowujących VAT-UE
+[...]