Kursy walut: 1 USD = 4.4 PLN; 1 EUR = 4.69 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

 
 

 

 

IMAGIS S.A.

[Polska]GIS w Marketingu czyli Geomarketing

Prześlij produkt znajomemu Dodaj produkt do schowka

Co to jest GIS?

W obecnych czasach najpowszechniejszymi narzędziami wspomagającymi człowieka są komputery. Służą one między innymi do gromadzenia danych opisujących pewne obiekty i zjawiska istniejące w otaczającym nas świecie. Dane, które opisują nie tylko cechy obiektów i zjawisk, ale także ich położenie w przestrzeni, nazywamy danymi geograficznymi. Geograficzne Systemy Informacyjne służą do gromadzenia, przetwarzania, przechowywania i analizy danych geograficznych. GIS składa się przede wszystkim z odpowiedniego oprogramowania i sprzętu, zgromadzonych danych, stosowanych algorytmów i procedur pozyskiwania informacji.

By reklama była efektywna, a sprzedaż przynosiła zyski, obie muszą trafiać w obszary, w których istnieje popyt na sprzedawane produkty i usługi. Analizy przestrzenne na mapach muszą więc stać się integralną części badań rynku oraz oceny i kontroli efektów działalności marketingowej.

Identyfikacja potencjału
Obrazując bazę danych klientów lub informacje o potencjale na mapie w łatwy sposób spostrzeżemy, że występują regiony z dużą ilością klientów i potencjalnych klientów i takie, w których osoby odpowiadające naszemu modelowi prawie nie występują. Wprowadzając dodatkowe informacje wzbogacimy nasze analizy przestrzenne i uczynimy naszą strategię marketingową bardziej efektywną.

Analiza efektów strategii marketingowej
Po zaprojektowaniu strategii reklamowej i jej przeprowadzeniu na wybranym terenie można sprawdzić w jakim stopniu wzrosła po niej sprzedaż naszych produktów. Ważne jest również, czy nowi klienci pochodzą rzeczywiście z obszarów, w których prowadziliśmy kampanię, w których spodziewaliśmy się ich pozyskać. Wystarczy, że baza danych naszych nowych klientów posiada jakiekolwiek pole lokalizacji: adres, kod pocztowy, przynależność do regionu statystycznego. Korzystając z tej informacji zlokalizujemy każdego klienta na mapie i w prosty sposób przeanalizujemy efekty kampanii.
Zadaj pytanie

 

Dodatkowe informacje:

Cena:Zapytaj o cenę

 

Sprawdź produkty w kategorii: Informatyka ->Oprogramowanie

 
     
 

IMAGIS S.A.

Ulica:Górczewska 212/226
Miasto:Warszawa
Kod pocztowy:01-460
Region:mazowieckie
Kraj:Polska
Telefon: +48 22 6384186

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Łukasz Brzostek
Telefon stacjonarny: +48 22 638 41 86
Zadaj pytanie

 
     


Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję